Podsumowanie 2017 roku! | OKSWiM

Podsumowanie 2017 roku!

 

2017- ROKIEM WYSOKICH LOTÓW!

kolaz

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie pochwalili się wybitnymi osiągnięciami naszych sportowców w mijającym 2017 roku. Rokrocznie nasi zawodnicy starają się coraz bardziej i poprawiają swoje wyniki. Liczby mówią same za siebie. Tegoroczny dorobek naszych klubowiczów to aż 52 medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski, w tym: 24 złota, 15 sreber i 13 brązów. Jest to dokładnie tyle samo medali, co w roku 2016, ale w roku bieżącym nasi zawodnicy wywalczyli aż 24 złote medale, co jest jednym z najlepszych wyników w całej historii Klubu.

Na oklaski w szczególności zasługują strzelcy, którzy w tym roku wywalczyli aż 28 medali, z czego 12 medali to złota, 9 srebra, a 7 to brązy. W tej dyscyplinie na ogromne uznanie zasługuje nasz mistrz Krzysztof Ruszkiewicz, który nadal trzyma formę. Na jakichkolwiek zawodach by się nie pojawił, zawsze przywozi jakiś medal. W konkurencjach indywidualnych i drużynowych w tym roku aż 12 razy stawał na podium. Chcielibyśmy wyróżnić również Kasię Orzechowską, która w tym roku zaczęła swoją poważną przygodę ze strzelectwem i podobnie jak Krzysztof, medal przywiozła z każdej imprezy, w której wzięła udział. Razem uzbierało się 5 srebrnych i 4 brązowe krążki. Kasia czekamy na złoto w 2018 roku. Miejmy nadzieję, że ta rozwijająca się dyscyplina pojawi się w końcu na paraolimpiadzie.

W tym roku udało się nam również zakupić nowy stół dla naszych showdownistów. Z pewnością pomogło im to wywalczyć drużynowo w składzie: Parobczak Mariola, Pożarycka Joanna, Sobczak Tadeusz, Ejzenberg Paweł –brązowy medal Mistrzostw Polski. Pani Joanna osiągnęła również największy indywidualny sukces – po raz pierwszy udało się jej zdobyć srebro Mistrzostw Polski, w finale przegrywając jedynie z brązową medalistką Mistrzostw Świata. Może w przyszłym roku czeka naszą zawodniczkę jakaś duża impreza międzynarodowa? Trzymamy kciuki!

Tradycyjnie już, jak w latach ubiegłych, medale mistrzostw polski przywożą także nasi bowlingowcy. Pod okiem naszego mistrza Pana Mieczysława Kontrymowicza zdominowali Indywidualne Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Łodzi. Zdobyli 2 złota, 2 srebra i 2 brązy.

 

To samo można powiedzieć o naszym mistrzu Panu Zbyszku Świerczyńskim, który podobnie jak w latach ubiegłych, okazał się niezwyciężony w biegach na każdym dystansie. Dla klubu wybiegał aż cztery złote medale.

Nasi klubowicze umieją pokazać nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale także umysłową. W rozgrywkach szachowych dzięki Pani Joasi Malcer i Marcinowi Chojnowskiemu licznik medali powiększył się o dwa brązy, a drużynowo w składzie: Malcer Joanna, Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz, Chojnowski Marcin, Migala Andrzej szachiści zdobyli złoto. Równie dobrze spisali się brydżyści, którzy w bieżącym roku wywalczyli 3 złote i 1 srebrny medal, gdzie główną rolę odgrywał Zdzisław Ratajczak, odpowiedzialny za 2 złota i 1 srebrny medal.

Co więcej nasi zawodnicy pokazują swoje wysokie wytrenowanie nie tylko na krajowych zawodach, ale też na mistrzostwach międzynarodowych. Przykładem jest Ania Harkowska, która podczas Torowych Mistrzostw Świata w Parakolarstwie (Los Angeles, USA) i Mistrzostwach Świata w Parakolarstwie na szosie (Pietermaritzburg, RPA) została dwukrotnie Mistrzynią Świata. Jej sukcesy, zostały dostrzeżone przez włodarzy naszego miasta. 20.01.2017 r. Ania odebrała z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza Statuetkę Św. Jakuba za wybitne osiągnięcia sportowe. Warto przypomnieć, że nie byłoby sukcesów Ani, gdyby nie wsparcie najlepszego trenera – Mariana Kowalskiego. Na arenie krajowej najlepiej spisał się Piotr Kołodziejczuk, który z Górskich Mistrzostw Polski przywiózł złoty i brązowy medal.

Wielkie zasługi dla klubu mają nie tylko sportowcy, ale też osoby odpowiedzialne za organizowanie i prowadzenie poszczególnych sekcji. Są to przede wszystkim takie osoby, bez których nie funkcjonowałaby żadna z tych dyscyplin. W imieniu Zarządu, wszystkich zawodników i pracowników biura należałoby podziękować im za trud i wysiłek włożony w całą ich działalność na rzecz sportu osób Niewidomych i Słabowidzących.

Dziękujemy dla Pana Wiesława Skalskiego i Dariusza Mendrzejewskiego za cierpliwość i wytrwałość we współpracy z naszymi strzelcami. Życzymy Wam żebyście zachowali dalej swój stoicki spokój w nadchodzącym nowym sezonie.

Dziękujemy Pani Oldze Joniec, która jest instruktorką naszych cudownych tancerek i Panie Basi Budkiewicz za opiekę nad nimi. Dzięki Wam nasze dziewczyny potrafią tak wspaniale dawać czadu na parkiecie.

Dziękujemy również Pani Małgosi Jasko za prowadzenie świetnych zajęć na basenie i naszemu Wiceprezesowi Markowi Harkowskiemu za opiekę nad tą sekcją. Pani Małgosia dba o kondycję i sprawność fizyczną naszych podopiecznych.

Dzięki wielkie składamy Jurkowi Brodowskiemu – naszemu wspaniałemu kierowcy za bezbłędne docieranie do celu i bezpieczne powroty do domów, a także za jego pracę włożoną w działalność naszych kolarzy i za pomoc techniczną, która jest zawsze potrzebna podczas wyścigów.

Nie można także zapomnieć o wybitnym szkoleniowcu i zawodniku w dziedzinie brydża sportowego. To właśnie dzięki Panu Romkowi Kierznowskiemu nasi członkowie wygrywają coraz więcej rozgrywek.

Życzymy wszystkim, aby w nadchodzącym nowym sezonie, aby osiągali jeszcze lepsze efekty swojej pracy i włożonego trudu. Żebyśmy zawsze podnosili sobie poprzeczkę równomiernie do sił i możliwości.

By KAŻDY mógł liczyć na spełnienie swoich marzeń i sportowych ambicji.

Trzymajcie tak dalej!!