Wybitni zawodnicy | OKSWiM

Wybitni zawodnicy

Harkowska Anna

Harkowska Anna

Nasz Klub zrzesza nie tylko osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu wzroku, ale również osoby z innymi schorzeniami. Jedną z nich jest uprawiająca kolarstwo indywidualne niepełnosprawna ruchowo Ania. Naszą zawodniczką jest od stosunkowo niedawna (2010 r.), a już osiągnęła bardzo dużo. Ma w swojej kolekcji medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Jednak największe sukcesy osiągnęła na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 r. gdzie wywalczyła trzy srebrne medale, w wyścigu torowym, w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. W zawodach rangii Międzynarodowej ma „pecha” do drugich miejsc, ale mamy nadzieję że  już niedługo przywiezie złoto Mistrzostw Świata.

Kontrymowicz Mieczysław

Kontrymowicz Mieczysław

Mietek to nasz najwszechstronniejszy i jednocześnie jeden z najbardziej utytułowanych zawodników. Zdobył medale Mistrzostw Polski wśród niewidomych i słabowidzących w pięciu różnych dyscyplinach sportowych (bowling, kajakarstwo, kręgle klasyczne, strzelectwo laserowe i strzelectwo pneumatyczne). Wcześniej nie będąc naszym zawodnikiem osiągał doskonałe wyniki w Goallball-u. Do ostatnich największych sukcesów „Mietka” zaliczyć należy złoty, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy w bowlingu (Praga – sierpień 2013), a także złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy w kręglach klasycznych, które odbyły się w Polsce w Tomaszowie Mazowieckim w czerwcu tego tj. 2014 roku.

Kosikowski Krzysztof, Korc Artur

Kosikowski Krzysztof, Korc Artur

Nasza najlepsza para kolarzy tandemowych, która niestety zakończyła wspólne starty w czerwcu 2013 roku (Kosikowski Krzysztof zdecydował się zakończyć karierę sportową, Korc Artur jest nadal czynnym zawodnikiem). Pożegnali się zdobywając w swoim ostatnim starcie srebrny medal Szosowych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących. Medali różnego koloru na zawodach rangi Mistrzostw Polski, oraz na imprezach międzynarodowych zdobyli „cały worek”, jednak ich największe osiągnięcia to medal Igrzysk Paraolimpijskich. W Pekinie w 2008 roku zdobyli brązowy medal w jeździe na czas, natomiast w Londynie wywalczyli srebro w wyścigu ze startu wspólnego.

Sarnacka Zofia

Sarnacka Zofia

Zosia to decydowanie najwszechstronniejsza zawodniczka naszego Klubu. Podobnie jak „Mietek” zdobyła medale Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w pięciu różnych dyscyplinach (bowling, kajakarstwo, kręgle klasyczne, strzelectwo laserowe i pneumatyczne). Tylko w 2 ubiegłych latach wywalczyła 2 srebrne i jeden brązy medal Mistrzostw Polski w kajakarstwie 08.2014 Ostróda), brązowy medal Mistrzostw Polski w bowlingu (07.2014 Wrocław), złoto w drużynie na Mistrzostwach Polski w strzelectwie pneumatycznym (11.2013 Dadaj), trzy srebra na Mistrzostwach Polski w strzelectwie laserowym (05.2013 Poddąbie), oraz brąz na Mistrzostwach Polski w kręglach klasycznych (04.2013 Tomaszów Mazowiecki).

Ruszkiewicz Krzysztof

Ruszkiewicz Krzysztof

Krzychu jest naszym zawodnikiem od niedawna, ale jego sukcesy robią już imponujące wrażenie. Jesteśmy zaszczyceni, że został członkiem naszego Klubu. Jest wielokrotnym indywidualnym i drużynowym Mistrzem Polski w Strzelectwie Pneumatycznym i Laserowym. Od wielu lat jest członkiem Kadry Narodowej w Strzelectwie Pneumatycznym z wybitnymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej m. in.:.Brązowy medalista Mistrzostw Europy w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w postawie leżąc (Dadaj, 2014), a także złoty i dwukrotnie srebrny medalista Mistrzostw Świata w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących (Olsztyn 2016).

Krzychu ponad to jest nieoficjalnym rekordzistą świata w postawie leżąc (642 pkt. Ustka, 15-18.05.2015 r).