Historia | OKSWiM

Historia

Prowadzimy swoją działalność od 1994 roku, a od roku 2012 funkcjonujemy jako organizacja pożytku publicznego. Jej celem jest rozwijanie i organizowanie powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki oraz czynnego wypoczynku w środowisku osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu wzroku. Terenem działania Klubu jest obszar Olsztyna i województwa Warmińsko-Mazurskiego. W chwili obecnej członkami Klubu jest blisko 250 osób.

Od kilkunastu lat cyklicznie organizujemy imprezy sportowe o zasięgu ponadregionalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Są to spływy kajakowe, turnieje bowlingowe, szachowe, strzeleckie, warcabowe, brydża sportowego, zawody strzeleckie, oraz wyścigi w kolarstwie tandemowym. W imprezach tych uczestniczą  inwalidzi wzroku z całego kraju.

Pod okiem wykwalifikowanych trenerów, nasz Klub prowadzi również systematyczne zajęcia w następujących  sekcjach: bowling i kręgle, brydż sportowy, kajakarstwo, kolarstwo, pływanie, showdown, strzelectwo laserowe i pneumatyczne, szachy, taniec, warcaby. Wielu zawodników naszego klubu to członkowie Kadry Polski reprezentujący nasz kraj na zawodach międzynarodowych, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Paraolimpijskich. Corocznie zdobywają w okolicach 40 medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski (licznik tegorocznych medali znajduje się na stronie głównej). Najwybitniejsi nasi zawodnicy to srebnii medaliści Igrzysk Paraolimpijskich w kolarstwie tandemowym Kosikowski Krzysztof i Korc Artur, trzykrotna srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Harkowska Anna, oraz Kontrymowicz Mieczysław wielokrotny medalista Mistrzostw Świiata oraz Europy w bowlingu i kręglach klasycznych.