2018- rokiem pełnym osiągnięć! | OKSWiM

2018- rokiem pełnym osiągnięć!

2018- rokiem pełnym osiągnięć!

Tegoroczne sukcesy naszych sportowców zasługują na pochwały i wymagają godnego ich uczczenia.

Musimy ich pochwalić nie tylko za ostatecznie dużą sumę zdobytych medali bo jest to łącznie 49 sztuk, ale także za niebywale dużą ilość złotych krążków. W kończącym się sezonie udało im się zdobyć aż 24 złotych medali, 13 sreberek i 12 brązów. Świadczyć to może o niezwykle wielkiej woli walki naszych zawodników i to nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

Za granicami naszego kraju reprezentowali nas m.in.:
– Anna Harkowska, która na Mistrzostwach Świata w Parakolarstwie we Włoszech zdobyła brąz, natomiast w Polsce wygrała dwa złota w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego na Szosowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych. Ponad to Ania w Mistrzostwach Polski w Kryterium Elity Kobiet zdobyła brązowy medal.
– Na arenie międzynarodowej reprezentował nas również nasz wybitny strzelec Krzysiek Ruszkiewicz, który we Francji wystrzelał dwa brązy podczas Pucharu Świata w strzelectwie pneumatycznym. Krzysztof oprócz tego zawsze na krajowych mistrzostwach staje na najwyższych miejscach podium (pięć złotych medali).
– Na ogromne uznanie zasługuje nasz multimedalista Mieczysław Kontrymowicz, który reprezentował nas w Rumunii na Mistrzostwach Europy Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych (Tirgu-Mures) gdzie zdobył jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Miecio wziął również udział w Otwartych Mistrzostwach Europy Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu (Czechy), gdzie reprezentował nas również Stasiu Stopierzyński. Kuzyni przywieźli z tej imprezy pięć medali w tym dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Warto podkreślić że na arenie krajowej „Bracia” nie mają sobie równych w kategorii B2 mężczyzn, zamieniając się miejscami na dwóch najwyższych stopniach podium.
– W szachach mamy również swojego zawodnika biorącego udział w zawodach na arenie międzynarodowej. Pan Ryszard Suder reprezentując Polskę na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii zdobył srebro.

Nasi sportowcy zarówno za granicami naszego kraju, jak i w Polsce są praktycznie niepokonani.
– Świetne wyniki w ubiegłym roku osiągnęli nasi strzelcy, którzy w dyscyplinie tej zebrali pokaźny worek medali. Łącznie wywalczyli 23 sztuki, co stanowi prawie połowę wszystkich naszych medali w roku ubiegłym. Do medalistów należą: Eugeniusz Barszczewski, Basia Dołowy, Benedykt Kubicki, Piotr Miś, Kasia Orzechowska, Krzysztof Ruszkiewicz, Izabela Ruszkiewicz i Piotr Staszewski,
– Jeżeli chodzi o lekkoatletów to na każdych Mistrzostwach Polski, nadal niezwyciężony w biegach na każdym dystansie okazał się Zbigniew Świerczyński, który wzbogacił klub o trzy kolejne złota. Natomiast swój pierwszy medal dla naszego Klubu zdobył Zdzisław Żemajko – na Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 5km zajął trzecie miejsce.
– Oprócz sukcesów Ani Harkowskiej pozostali nasi kolarze także zdobywali medale na arenie krajowej. Dwa złota dla naszego Klubu zdobył Sławomir Turonek na Szosowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych. Ponad to nasz Piotr Kołodziejczuk wywalczył dwa medale: złoty na górskich i brązowy na szosowych Mistrzostwach Polski.
– Świetnie spisywali się również brydżyści, którzy powiększyli worek medali o następne siedem sztuk.
W tej dziedzinie na wyróżnienie zasłużyli sobie przede wszystkim Czeszewski Jerzy, Kozakiewicz Zbigniew, Suder Ryszard, Stopierzyński Tomasz i Ratajczak Zdzisław.
– Dzięki zakupionemu w ubiegłym roku stołowi drużynie showdownistów udało się utrzymać wysoki poziom z lat ubiegłych, czego dowodem jest srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Ustce. Drużynę reprezentowali: Parobczak Mariola, Pożarycka Joanna, Sobczak Tadeusz, Zdunkiewicz Łukasz i Ejzenberg Paweł, który ponownie został członkiem polskiej kadry narodowej.
– Ostatnia, ale nie mniej ważna, za to chyba najliczniejsza sekcja naszych bowlingowców, którzy są bardzo aktywni na zawodach krajowych. Biorą udział w praktycznie każdej imprezie w Polsce zajmując czołowe miejsca. Oprócz już wspominanych Miecia i Stasia, najlepiej spisują się: Czyż Dominik, Dybiński Cezary, Huszcza Krzysztof, Pazurkiewicz Jola, Rygiel Romek i Sarnacka Zosia.

Mamy skromną nadzieję, ż przyszły sezon będzie jeszcze lepszy.

Nie zapominamy również o osobach, które zajmują się każdą z sekcji. Wiemy, o tym że bez nich i ich zaangażowania nie udało, by się uzyskać tak rewelacyjnych wyników. Mówimy tu o m.in.: asystentach, pilotach, opiekunach sekcji i instruktorach, którzy wkładają mnóstwo swojego serca w to co robią. W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla Wiesława Skalskiego Darka Mendrzejewskiego i Adama Kalety za motywacje i mobilizacje naszych strzelców na każdych zawodach. Małgosi Jasko i Markowi Harkowskiemu, którzy trzymają pieczę nad naszą sekcją pływacką. Pamiętajmy także o panu Romanie Kierznowskim, czyli o osobie odpowiedzialną za naszych brydżystów, dbającą o najbardziej pomyślne rozdania naszych karciarzy. Serdeczne gratulacje również dla Mariana Kowlaskiego, którego zaangażowanie i poświęcenie jest nieocenione w sukcesach Ani Harkowskiej. Należy także wspomnieć o Jurku Brodowskim, który mimo że powinien odpoczywać na zasłużonej emeryturze, nadal poświęca swój czas dla zawodników kolarstwa i zawsze możemy liczyć na niego w charakterze kierowcy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakiś sposób zaznaczają swój udział i aktywność w naszym stowarzyszeniu. Gratulujemy również wszystkim za osiągnięte sukcesy i włożony trud. Dla tych którym się nie powiodło życzymy by w nadchodzącym roku było lepiej.

Pamiętajmy, by zawsze towarzyszył nam uśmiech na twarzy i pozytywne myślenie, a na pewno przyniesie to oczekiwane rezultaty.