Żniwa medalowe w strzelectwie! | OKSWiM

Żniwa medalowe w strzelectwie!

Żniwa medalowe w strzelectwie!

Dziewięcioro naszych reprezentantów wzięło udział w Mistrzostwach Polski w strzelectwie pneumatycznym, które odbywały się we Wrocławiu. Rywalizację przeprowadzono indywidualnie, w mixtach, oraz w klasyfikacji drużynowej. Dzięki znakomitej postawie naszych zawodników, nasz Klub wzbogacił się aż o 9 medali.

Największą niespodziankę sprawili nasi młodzi zawodnicy, którzy pierwszego dnia w postawie stojąc zdominowali podium. Mistrzem Polski został Boguś Rutkowski, który wyprzedził reprezentanta Polski, medalistę międzynarodowych zawodów Grzegorza Kłosa z Bydgoszczy, a tuz za nimi uplasował się nasz junior Filip Fred!
Ponad to pierwszy medal po długiej przerwie od strzelania zdobył nasz mistrz Krzysztof Ruszkiewicz (srebro postawa leżąc), a swój pierwszy medal dla naszego Klubu zdobyła Kasia Świątek (brąz, postawa leżąc)!
Tradycyjnie już na najważniejszej imprezie w Polsce znakomicie zaprezentowała się Anita Zembrzuska, która wniosła znaczący wkład w złoto drużyny w postawie stojąc, a swój wysoki poziom utrzymali reprezentanci Polski Kasia Orzechowska i Piotr Staszewski, którzy zdobyli swój medale.
Nasi reprezentanci zdominowali również klasyfikację drużynową, zdobywając złoto w postawie stojąc i srebro w postawie leżąc, a zgodnie z tradycją największym pechowcem został nasz Gieniu Barszczewski, który dwukrotnie w finałach zajmował 4 miejsce!

Wszystkie medale naszych zawodników:
Katarzyna Orzechowska / srebrny medal – Kat kobiet stojąc
Świątek Katarzyna / brązowy medal – Kat kobiet leżąc
Rutkowski Bogusław / Złoty medal – Kat mężczyzn stojąc
Fred Filip / Brązowy medal – Kat mężczyzn stojąc
Ruszkiewicz Krzysztof / Srebrny medal – Kat mężczyzn leżąc
Staszewski Piotr / Brązowy medal – Kat mężczyzn leżąc
Drużynowo stojąc:
Orzechowska Katarzyna, Rutkowski Bogusław, Zembrzuska Anita / Złoty medal
Drużynowo leżąc:
Orzechowska Katarzyna, Staszewski Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof / srebrny medal
Orzechowska Katarzyna, Rutkowski Bogusław / srebrny medal – kategoria MIX postawa stojąc.

Wielkie gratulacje dla zawodników oraz trenerów i asystentów: Dariusz Mendrzejewski, Jerzy Kowalski, Kasia Bartczak, Jan Stach, Wojciech Kowalczyk!

Na zdjęciu cała ekipa OKS „Warmia i Mazury”!!