Trzy wydarzenia w jeden dzień! | OKSWiM

Trzy wydarzenia w jeden dzień!

Trzy wydarzenia w jeden dzień!

Na początku września mieliśmy przyjemność być organizatorem II Wojewódzkich Zawodów w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących im. Piotra Łożyńskiego. Zawody te odbyły się w Olsztynie, dzięki środkom Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział 11 zawodników i zawodniczek z Olsztyńskiego Klubu Sportowego „Warmia i Mazury”, oraz goście z MORENY Iława. Zawody odbyły się w postawie leżąc – 60 strzałów, a sędziowali Jerzy Kowalski i Dariusz Mendrzejewski. Rywalizacja toczyła się na naprawdę wysokim poziomie, a w zawodach wziął udział m. in. nasz junior Filip Fred. Po długiej przerwie od udziału w zawodach wystartował i zajął trzecie miejsce nasz mistrz Krzysztof Ruszkiewicz. Rywalizacje o pierwsze miejsce rozstrzygnęły pomiędzy sobą kobiety. Najlepsza okazała się pani prezes Klub z Iławy Klaudia Maria Żelazowska, a drugie miejsce zajęła nasza reprezentantka Kasia Orzechowska, obie osiągając wyniki powyżej 600 punktów. Zwycięscy otrzymali puchary oraz drobne nagrody, wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy i gratulujemy udziału!

Przy okazji zawodów doszło również do uroczystości otwarcia strzelnicy pneumatycznej naszego Klubu, która znajduje się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy w Olsztynie. Wzięła w niej udział pani Dyrektor Szkoły Anna Struk, która wraz z prezesem Klubu Krzysztofem Harkowskim dokonała uroczystego przecięcia wstęgi, a następnie pomogła w dekoracji zwycięzców rozegranych właśnie zawodów. Zaproszeni zostali również inicjatorzy utworzenia strzelnicy, panowie: Jerzy Kowalski (prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego) i Leszek Baranowski, oraz nasz główny trener Dariusz Mendrzejewski i pracownicy Klubu Krzysztof Ruszkiewicz i Kamil Miętkiewicz, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie i dostosowanie obiektu do naszych potrzeb. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wiceprezes Klubu Mieczysław Kontrymowicz, nasza Sekretarz Katarzyna Raczyńska i przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Marek Harkowski. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy. Na strzelnicy w chwili obecnej znajdują się 4 nowoczesne stanowiska strzeleckie z elektronicznymi tarczami typu SIUSS. Za pomoc finansową w realizacji całego przedsięwzięcia dziękujemy również naszym sponsorom: Hotel Marina Club, Totalizator Sportowy, Olsztyńskie Wodociągi, oraz Lasy Państwowe.

Całe spotkanie zakończyła ostatnia uroczystość – wręczenie wyróżnień i nagród przyznanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Strzelectwa Sportowego, naszym zawodnikom za ich wybitne osiągnięcia w 2021 roku. Honory czynił prezes Związku Jerzy Kowalski i pani Dyrektor Anna Struk, którzy wręczyli nagrody oraz statuetki przygotowane przez Związek. Wyróżnieni zostali: Eugeniusz Barszczewski, Katarzyna Orzechowska, Piotr Staszewski i Anita Zembrzuska.