Sukcesy Piotra, Kasi, Anity i Gienia! | OKSWiM

Sukcesy Piotra, Kasi, Anity i Gienia!

Sukcesy Piotra, Kasi, Anity i Gienia!
Nasi reprezentanci znakomicie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym, które odbyły się w ostatni weekend we Wrocławiu. Największą miłą niespodzianką sprawił nam Piotr Staszewski, który w postawie stojąc zdobył złoty medal, pokonując brązowego medalistę Pucharu Świata Grzegorza Kłosa z Bydgoszczy. Podium uzupełni również nasz zawodnik – Eugeniusz Barszczewski, który tym samym wywalczył brąz. W konkurencji kobiet na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Katarzyna Orzechowska. Do finału awansowała również Anita Zembrzuska, gdzie ostatecznie zajęła 6 miejsce. 3 medale w „stojaku” to super początek!
Kolejnego dnia odbyła się rywalizacja w postawie leżąc. Piotr podtrzymał swoją znakomitą dyspozycję i po zaciętej walce w finale zajął znakomite drugie miejsce. Gienio tym razem znalazł się niestety poza podium na 6 miejscu. Z kolei nasza Kasia upatrzyła sobie brąz w tych zawodach i ponownie zajęła 3 miejsce, choć w fiale różnice pomiędzy najlepszymi zawodniczkami były minimalne i równie dobrze mogło skończyć się złotem. Anita ponownie awansowała do finału i zajęła w nim znakomite 5 miejsce. Warto podkreślić, ze w kwalifikacjach Kasia uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich startujących w zawodach – 612,8 punktów! W kategorii mężczyzn w postawie leżąc wystartował również nasz junior Filip Fred, któremu bardzo niewiele zabrakło aby awansować do finału.
W trakcie imprezy wyłoniono również najlepsze Drużyny w Polsce i tutaj okazaliśmy się bezkonkurencyjni, gdyż zdobyliśmy dwa złota. Ekipa w składzie Piotr Staszewski, Kasia Orzechowska i Anita Zembrzuska w postawie stojąc, oraz skład Piotr Staszewski, Kasia Orzechowska i Eugeniusz Barszczewski w postawie leżąc zwyciężali z dużą przewagą nad pozostałymi Klubami.
Tym samym przywieźliśmy 7 medali, w których ogromny udział miał nasz trener i asystent Dariusz Mendrzejewski! Udział i sukcesy naszych zawodników były możliwe dzięki naszym sponsorom: Hotel Marina Club, oraz Totalizator Sportowy – serdecznie dziękujemy!
Na zdjęciach dekoracje medalowe poszczególnych konkurencji, oraz zawodnicy w trakcie zawodów.