Srebro Piotrka i Kasi w Mixtach! | OKSWiM

Srebro Piotrka i Kasi w Mixtach!

Srebro Piotrka i Kasi w Mixtach!

W dniach 13-15.10.2020 nieopodal stolicy Podlasia w Wasilkowie odbywały się Mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym – Mixty. Nasz klub reprezentowały dwie pary zawodników: Katarzyna Orzechowska, Piotr Miś oraz Zembrzuska Anita, Eugeniusz Barszczewski.

Rozgrywki tego typu należą do najbardziej emocjonujących i zaciętych pojedynków. Polegają one na wyłanianiu duetów z najwyższym rezultatem spośród wszystkich reprezentantów w dwóch seriach kwalifikacyjnych. Podczas pierwszej zawodnicy mają do oddania 30 strzałów, w trakcie drugiej serii już tylko 20. W wielkim finale stają cztery duety, które zdobyły najwyższe wyniki, walcząc o miejsce na podium. Dwa zespoły z najwyższym wynikiem drugiej serii konkurują podczas kolejnych „meczów” o złoto i srebro, kolejne dwa o trzecie i czwarte miejsce. W trakcie tych meczów uczestnicy oddają już pojedyncze strzały z czego strzały każdej z par są sumowane, para która uzyskała wyższy wynik zdobywa 2 punkty, przeciwnicy 0, ale gdy mają remis uzyskują po 1 punkcie. Tak zaczyna się zabawa aż któraś z par uzyska 16 punktów.

Kasi i Piotrkowi udało się wystąpić w obu finałach, zarówno w postawie stojącej, jak i leżącej. W postawie stojącej wywalczyli srebrny medal, natomiast w postawie leżąc zajęli  zaszczytne czwarte miejsce. Anicie i Gieniowi nie udało się zdobyć żadnego krążka, ale mogą się pochwalić świetnymi wynikami i zajęciem piątego miejsca w postawie leżąc i szóstego w postawie stojąc.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!