„Showdown nie tylko dla mistrzów” | OKSWiM

„Showdown nie tylko dla mistrzów”

„Showdown nie tylko dla mistrzów”

„Showdown nie tylko dla mistrzów” czyli tzw. Polska Liga Showdown to cykl sześciu turniejów, w których rywalizują między sobą drużyny z całej Polski.

Liga odbywa się na zasadzie Grand Prix, a zatem zawodniczki i zawodnicy muszą wykazać się równą formą w trzech turniejach, w których indywidualnie mogą wziąć udział.

Taka formuła cyklu „Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów” gwarantuje coraz większą popularyzację dyscypliny, jaką jest Showdown, ponieważ wymusza uczestnictwo w cyklu większej ilości zawodników.

W tym roku odbyła się II edycja Ligi, a ostatni, szósty turniej w jej ramach miał miejsce w dniach od 25 do 28 października w Bydgoszczy.

Jak zwykle team OKSWIM Olsztyn 1 nie zawiódł, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie ekipom z Wrocławia i Przemyśla.

Na ten wynik złożyło się czwarte miejsce Tadeusza Sobczaka oraz dziesiąte Jana Pożaryckiego indywidualnie wśród męźczyzn oraz piąte miejsce Joanny Pożaryckiej wśród kobiet.

Najważniejsza jest jednak klasyfikacja generalna całego cyklu, na którą składają się wyniki ze wszystkich sześciu turniejów.

Tutaj również drużyna OKSWIM Olsztyn 1, którą w całym cyklu reprezentowali: Mariola Parobczak, Joanna Pożarycka, Paweł Ejzenberg, Tadeusz Sobczak, Jan pożarycki oraz Eugeniusz Olszewski zakończyła rywalizację na 3 miejscu, analogicznie za Wrocławiem i Przemyślem.

Indywidualnie wśród kobiet świetne, 3 miejsce zajęła Mariola Parobczak a Joanna Pożarycka była siódma.

Wśród mężczyzn czwartą lokatę wywalczył Paweł Ejzenberg, piątą – Tadeusz Sobczak, Jan Pożarycki był 16 a Eugeniusz Olszewski – 31.

OKSWIM Olsztyn był również reprezentowany przez drugą drużynę – OKSWIM Olsztyn 2, w której składzie znaleźli się: Katarzyna Raczyńska, Aleksandra Wysocka oraz Łukasz Zdunkiewicz. Ekipa ta zajęła 13 miejsce, na co indywidualnie złożyło się 17 miejsce Aleksandry Wysockiej i 18 miejsce Katarzyny Raczyńskiej wśród kobiet oraz 22 miejsce Łukasza Zdunkiewicza wśród mężczyzn.

Gratulujemy wyników i liczymy na więcej w kolejnej edycji Ligi.