Puchar Polski w strzelectwie pneumatycznym – Dadaj 2018 | OKSWiM

Puchar Polski w strzelectwie pneumatycznym – Dadaj 2018

Puchar Polski w strzelectwie pneumatycznym – Dadaj 2018

W dniach 22-25.11.2018 w Dadaju odbył się Puchar Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym w dwóch postawach stojąc i leżąc. W zawodach udział wzięło siedmioro zawodników naszego Klubu, trzy kobiety i czterech mężczyzn. Nasi olsztyniacy wielokrotnie zajmowali miejsca na podium.

W kategorii mężczyzn nasi zawodnicy czterokrotnie zajęli miejsca medalowe. Jak zwykle bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Ruszkiewicz, który był najlepszy zarówno w postawie stojąc jak i leżąc. W postawie stojąc na podium stanął również Piotr Miś, który zajął drugie miejsce. Trzeci nasz reprezentant Gienio Barszczewski uplasował się również na drugim miejscu, ale w postawie leżąc.

Nasze dziewczyny również osiągnęły bardzo dobre wyniki. W postawie stojąc nasze zawodniczki uplasowały się tuż za podium Bożena Kruk była czwarta, a nasza początkująca zawodniczka Anita Zembrzuska, zajęła znakomite 5 miejsce. Anita w postawie leżąc spisała się równie dobrze zajmując także 5 miejsce. Jej wyniki są dobrym prognostykiem na przyszłość.

Zawody były również rozgrywane w kategorii B1, którą jak zwykle zdominowała Katarzyna Orzechowska, która w obu konkurencjach zajęła pierwsze miejsca. Tuż za nią w postawie leżąc uplasował się Piotr Staszewski, zajmując 2 miejsce, a w postawie stojąc również znalazł się na podium – na 3 miejscu.

Zwieńczeniem zawodów był pełen emocji finał rozrywany systemem australijskim o Puchar Prezesa ZKF „OLIMP”.
Startowało w nim aż czworo naszych zawodników. Wszyscy rywalizowali bardzo dzielnie i byli blisko ostatecznej wygranej, ale w ostateczności Puchar przejęła Klaudia Maria Żelazowska z Iławy.

Miejsca finałowe przedstawiały się następująco:.
I Klaudia Maria Żelazowska- Morena Iława
II Eugeniusz Barszczewski – OKS „Warmia i Mazury”
III Krzysztof Ruszkiewicz – OKS „Warmia i Mazury”
IV Katarzyna Orzechowska – OKS „Warmia i Mazury”
V Renata Tomaszewska – Cross Opole
VI Piotr Miś – OKS „Warmia i Mazury”
VII Dawid Maksymiuk – Kormoran Giżycko
VIII Maria Ciupińska – Sudety Kłodzko

Na koniec wszyscy biorący udział w rywalizacji mieli przyjemność uczcić swoje wspaniałe efekty na imprezie andrzejkowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w tak ciekawych rozgrywkach.