Piotr Miś po raz kolejny na podium! | OKSWiM

Piotr Miś po raz kolejny na podium!

20151128_185345

Nasz młody zawodnik Piotr Miś po raz kolejny udowodnił, że postawa stojąc w strzelectwie pneumatycznym jest jego ulubioną konkurencją i potrafi w niej zagrozić mistrzom. Na rozegranym w ostatni weekend listopada (26-29.11.2015 r.) w Dadaju Pucharze Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym zajął 3 miejsce, a przy odrobinie szczęścia i większej koncentracji mógł nawet wygrać. Po 12 strzałach finałowych, gdy pozostało już tylko pięcioro zawodników, nasz Piotrek był na bardzo wyraźnym prowadzeniu. Nerwy i klasa pozostałych zawodników sprawiły jednak, że ukończył zawody na najniższym stopniu podium, co i tak jest znakomitym wynikiem. Warto podkreślić, że w zawodach startowała cała krajowa czołówka w tym wicemistrz Europy z ubiegłego roku Jerzy Załomski.

W postawie stojąc do finału zakwalifikował się również nasz drugi zawodnik Barszczewski Eugeniusz, który zajął bardzo wysokie 6 miejsce, natomiast nasze panie uplasowały się tuż za podium: Szymańska Janina była 4, natomiast Kruk Bożena zajęła 5 miejsce.

Dnia 28 listopada rozegrano natomiast zawody w postawie leżąc. Tym razem to Barszczewski Eugeniusz wywalczył najwyższe miejsce spośród naszych reprezentantów, zajmując 5 miejsce. Wśród pań i tym razem do finału zakwalifikowały się dwie nasze zawodniczki jednak i tym razem żadnej z nich nie udało się stanąć na podium. Kruk Bożena zajęła 7 miejsce, natomiast Hillar Izabela, która po raz pierwszy w swojej karierze brała udział w finale takiej rangi imprezy była 6.