Nasi zawodnicy zdominowali Puchar Polski w strzelectwie! | OKSWiM

Nasi zawodnicy zdominowali Puchar Polski w strzelectwie!

PUCHAR POLSKI W STRZELECTWIE PNEUMATYCZNYM W POSTAWIE LEŻĄC

Tegoroczny Puchar Polski odbywał się w Dadaju w dniach 24-26.11.2017 z wieloma wrażeniami. Wyniki dla wielu uczestników były niewiarygodnie zaskakujące. Przykładem jest Marysia Ciupińska, która biła na głowę część męską uczestników osiągając wynik 615 punktów. Po całej konkurencji stwierdziła, że udało się jej wygrać z sobą samą: „pokonałam Mańkę!” – cieszyła się Marysia. Taki wynik pozwolił jej oczywiście na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii kobiet. Drugie i trzecie miejsca zajęły zawodniczki naszego Klubu: Bożena Kruk i Izabela Ruszkiewicz.

Dobrą passę z zawodów w Bydgoszczy utrzymał Dawid Maksymiuk, który wygrał złoto pokonując naszego mistrza Krzysztofa Ruszkiewicza o jedną dziesiątą punktu. Dla Dawida ta postawa powoli staje się jego domeną. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast nasz Gienio Barszczewski.

W kategorii B1 niezmiennie od jakiegoś czasu na pierwszym stopniu podium staje Piotr Staszewski i tak też było tym razem. Drugie miejsce zajęła także nasza reprezentantka Katarzyna Orzechowska. Na trzecim miejscu stanęła Monika Łojba, która jak sama mówi zaskoczyła samą siebie.

Podsumowując cały Puchar Polski należy zauważyć, że jako gospodarze nie byliśmy zbyt gościnni dla naszych rywali. Z 9 miejsc na podium nasi zawodnicy zajęli 6, co jest doskonałym prognostykiem przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski.

Najlepsi zawodnicy z Pucharu Polski wzięli następnie udział w finale, który był rozgrywany o Puchar Prezesa OKS „Warmia i Mazury”. Na ośmiu możliwych uczestników, aż pięcioro to reprezentanci naszego Klubu. Trójka z nich zajęła pierwsze trzy miejsca: Krzysztof Ruszkiewicz, Piotr Staszewski i Bożena Kruk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!