Mistrzynie Polski w kolarstwie są z Olsztyna! | OKSWiM

Mistrzynie Polski w kolarstwie są z Olsztyna!

W dniach 21-25.06.2023 w Ostrołęce odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, w których udział wzięli również zawodnicy niewidomi i słabowidzący w kategorii tandem. W pierwszym wyścigu, a więc jeździe indywidualnej na czas, 1 miejsce w kategorii kobiet zajęła nasza zawodniczka Otylia Marczuk (pilotka Ewa Bańkowska), dla której były to pierwsze zawody kolarskie w karierze! W konkurencji mężczyzn natomiast Wicemistrzami Polski zostali Piotr Kołodziejczuk z pilotem Radomirem Chmielem.
Następnie odbyła się rywalizacja ze startu wspólnego, w której również nasza zawodniczki zostały Mistrzyniami Polski, tym razem była to jednak Katarzyna Orzechowska z pilotka Basią Borowiecką! Znakomite trzecie miejsce zajęła tym razem Otylia Marczuk z pilotka Ewą Bańkowską. W konkurencji mężczyzn nasz tandem Kołodziejczuk Piotr i Chmiel Radomir ponownie zajęli 2 miejsce!
Tym samym nasi zawodnicy wywalczyli aż pięć medali, w tym dwa złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy, serdeczne gratulacje!