Mistrzostwa Europy w strzelectwie pneumatycznym – Norwegia 2022 | OKSWiM

Mistrzostwa Europy w strzelectwie pneumatycznym – Norwegia 2022

W pokrytej lodem i śniegiem norweskiej krainie, w miejscowości Hamar odbyły się Mistrzostwa Europy w strzelectwie pneumatycznym osób niepełnosprawnych.
13 marca do Norwegii dotarła nasza reprezentacja wraz z trenerem Adamem Doboszem. Polskę reprezentowała nasza zawodniczka Orzechowska Katarzyna z asystentem Mendrzejewskim Dariuszem, oraz jej koleżanka Basia Moskal („Podkarpacie Przemyśl”) ze swoją asystentką Moskal Katarzyną.
Obie dziewczyny zanotowały znakomite zawody. Pierwszą konkurencją była postawa stojąca KPN 660 i to właśnie w tej postawie dziewczyny wiodły prym. Obie zakwalifikowały się do finału: Kasia z czwartego, a Basia z trzeciego miejsca. Ostatecznie Basia zajęła najwyższe miejsce na podium, a nasza Kasia zgarnęła brązowy medal.
W kolejnych dniach przeprowadzono rywalizację w drugiej postawie KPN 60- leżąc. W tej konkurencji, w eliminacjach, dziewczyny przekroczyły magiczne 600 punktów i z takim samym wynikiem weszły do finału. Po zaciętej walce Basia ukończyła finał zdobywając srebrny medal. Kasia natomiast walczyła każdym strzałem, żeby jak najdłużej utrzymać się w finale. Ostatecznie zajęła siódme miejsce.
Cała reprezentacja wróciła do kraju 19 marca, a na lotnisku w Warszawie hucznie i z kwiatami powitała ją telewizja i przedstawiciele zarządu ZKF Olimp.
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek i ich asystentów.