Medale na MP w kolarstwie! | OKSWiM

Medale na MP w kolarstwie!

Medale na MP w kolarstwie!

W miniony weekend odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych 18-20 Września 2020 r. z udziałem naszych reprezentantów:

Anna Harkowska kategoria kobiet C-5

Sławomir Turonek kategoria mężczyzn C-4

Pierwszego dnia  w miejscowości Kielnarowa koło Rzeszowa 19.09.2020 odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie  7 x 6,3 km = 44,1 km.  Wyścig odbywał się na trasie okrężnej z bardzo wymagającymi podjazdami mającymi nawet 16% nachylenia.

Po pierwszej rundzie utworzyła się pięcioosobowa czołówka z Anną Harkowską na czele, która wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski na rok 2020 , oraz drugie miejsce w kategorii Open!

Kolega Klubowy Ani Harkowskiej  Sławomir Turonek wywalczył Wicemistrzostwo Polski po bardzo dobrej jeździe i problemami ze sprzętem. Podsumowując pierwszy dzień Mistrzostw zawodników O.K.S. „Warmia i Mazury”:

Anna Harkowska Złoty Medal – Tytuł Mistrzyni Polski 2020 r.

Sławomir Turonek Srebrny Medal – Wicemistrz Polski 2020 r.

Dnia drugiego w miejscowości Budy Głogowskie – Głogów Małopolski odbył się wyścig – Jazda indywidualna na czas, na dystansie 10,7 km. Tego dnia na starcie w kategorii C kobiet i mężczyzn stanęło razem 23 uczestników . Jazda na czas okazała się specjalnością naszych zawodników O.K.S. ” Warmia i Mazury”

Anna Harkowska uzyskała najlepszy czas dnia 16.17.99 tym  samym zdobywając Złoty medal w kat.C – 5  i tytuł Mistrzyni Polski 2020 r.

Sławomir Turonek uzyskał drugi czas dnia 16.18.19 tym samym zdobywając Złoty medal w kat. C -4  i tytuł Mistrza Polski 2020 r.

Gratulacje naszym zawodnikom oraz trenerowi Marianowi Kowalskiemu za dobre przygotowanie naszych reprezentantów.

Brawo, Brawo, Brawo.