Kasia Mistrzynią Europy! | OKSWiM

Kasia Mistrzynią Europy!

Nasz zawodniczka Kasia Orzechowska została Mistrzynią Europy w strzelectwie pneumatycznym w postawie leżąc. Na zawodach które zostały rozegrane w Rotterdamie (16-20.008.2023), stoczyła zaciętą walkę z Basią Moskal z Przemyśla, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Warto podkreślić, że już w eliminacjach Kasia uzyskała znakomity wynik 614,4 pkt. który dał jej drugie miejsce spośród 17 startujących zawodników. W finale od początku do końca utrzymywała znakomitą i równą formę, co ostatecznie przełożyło się na złoty medal!

Podczas mistrzostw Kasia wystartowała również w konkurencji – postawa stojąc. W kwalifikacjach zajęła znakomite 5 miejsce, co dało jej awans do finału. W nim po słabym początku, gdzie była blisko odpadnięcia nawet na 7 miejscu, Kasia zaczęła strzelać doskonale i awansowała nawet na drugie miejsce. Niestety przy decydującym o zdobyciu medalu 20 strzale zdarzył się gorszy strzał i Kasia ukończyła konkurencję na 4 miejscu.

We wszystkich zmaganiach pomagał jej i asystował trener Dariusz Mednrzejewski, oraz trener kadry Adam Dobosz.

W Mistrzostwach Europy wystartował również nasz drugi zawodnik – Piotr Staszewski, z asystentem Arkadiuszem Szewczykiem, dla którego był to debiut na tej rangi imprezie. W postawie stojąc zajął znakomite 9 miejsce, które było jednak nieszczęśliwe gdyż tylko 8 zawodników awansowała do finału. W postawie leżąc Piotr zajął natomiast 13 miejsce.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników!!