Kasia brązową medalistką MŚ | OKSWiM

Kasia brązową medalistką MŚ

Kasia brązową medalistką MŚ!

Kasia Orzechowska zawodniczka naszego Klubu, podtrzymała swoją tradycję i z kolejnej wielkiej międzynarodowej imprezy przywiezie medal. Tym razem wystartowała w Mistrzostwach Świata w parastrzelectwie w kategorii osób z dysfunkcją wzroku, które odbyły się na drugim końcu świata w Limie (Peru).

Kasia wraz z asystentem/trenerem Darkiem Mendrzejewskim wystartowała w dwóch konkurencjach: w postawie stojąc oraz w postawie leżąc. Najpierw rywalizację przeprowadzono w postawie leżąc, w której Kasia awansowała do finału z 5 miejsca. W samym finale po zaciętej rywalizacji wywalczyła brązowy medal, wyprzedzając czwartą tego dnia Barbarę Moskal zaledwie o 0,1 pkt. i tracąc do 2 miejsca 0,2 pkt!

W postawie stojąc Kasia awansowała do finału również z 5 miejsca i takie też miejsce zajęła w samym finale. Tym razem medal wywalczyła druga polka Basia Moskal z Przemyśla, która ostatecznie wywalczyła srebro!