Joanna Pożarycka zdobyła Puchar Podkarpacia w showdown! | OKSWiM

Joanna Pożarycka zdobyła Puchar Podkarpacia w showdown!

Nasza zawodniczka Joanna Pożarycka wywalczyła Puchar Podkarpacia w showdown w konkurencji kobiet, gratulacje! Drugi reprezentant naszego Klubu pan Jan Pożarycki zajął miejsca 5-8 w kategorii mężczyzn. Zapraszamy do naszej galerii gdzie można znaleźć kilka zdjęć z imprezy.

IMG_2450(Joanna Pożarycka odbiera Puchar)

Poniżej relacja z imprezy zamieszczona na stronie klubu z Przemyśla:

„36 zawodników z niepe łnosprawnością wzroku rywalizowało w dniach 28-30.11.2014 roku w Przemyślu o zdobycie „Pucharu Podkarpacia” w showdown. W grupie kobiet wystartowało 12 zawodniczek natomiast w kategorii mężczyzn 24 zawodników. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Showdown o „Puchar Podkarpacia” był ostatnim turniejem realizowanym w ramach projektu „Sport szansą na rozwój 2” dofinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
Honorowym Patronatem zawody objęli Panowie:
Maciej Szymański – Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON
Robert Choma – Prezydent Przemyśla
Jan Pączek – Starosta Przemyski
Rywalizacja zawodników rozpoczęła się od meczy w grupach trzyosobowych. Do rundy finałowej awansowali zawodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w swoich grupach. W rundzie finałowej obowiązywał system pucharowy, czyli przegrywający odpadał z rozgrywek, a wygrywający zawodnik przechodził do kolejnej rundy. W meczu o trzecie miejsce wśród kobiet spotkały się zawodniczki Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” Barbara Sołek – Ewa Ćwiek. Lepszą okazała się Barbara Sołek. Wśród mężczyzn o trzecie miejsce rywalizowali Kiresztura Ariel z klubu Zryw Słupsk oraz zawodnik gospodarzy Wojciech Łuc. W tym pojedynku górą był zawodnik ze Słupska. W ścisłym finale wśród kobiet spotkały się
zawodniczki Sylwia Szatkowska (Zryw Słupsk) oraz Joanna Pożarycka („Warmia i Mazury” Olsztyn). Po zaciętym pojedynku lepszą okazała się Joanna Pożarycka. W finale mężczyzn rywalizowali Wacław Karczewski (Ikar Lublin) i Patryk Iks (Łuczniczka Bydgoszcz). Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Patryk Iks, który zdobył tym samym Puchar Podkarpacia
w kategorii mężczyzn.
Ostatecznie pierwsze czwórki zawodów prezentowały się następująco:
Kobiety:
I miejsce – Joanna Pożarycka (Warmia i Mazury Olsztyn)
II miejsce – Sylwia Szatkowska (Zryw Słupsk)
III miejsce – Sołek Barbara (Podkarpacie Przemyśl)
IV miejsce – Ćwiek Ewa (Podkarpacie Przemyśl)
Mężczyźni
I miejsce – Iks Patryk
II miejsce – Karczewski Wacław (Ikar Lublin)
III miejsce –Kiresztura Ariel (Zryw Słupsk)
IV miejsce – Łuc Wojciech (Podkarpacie Przemyśl)
Dekoracji najlepszych zawodników oraz wręczenia Pucharu Podkarpacia zwycięzcą dokonali Zbigniew Rużycki – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Przemyśla oraz Stanisław Sęk – Prezes Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”.”