Ania Harkowska najlepsza na Pucharze Świata w kolarstwie (Emmen) | OKSWiM

Ania Harkowska najlepsza na Pucharze Świata w kolarstwie (Emmen)

Ania Harkowska najlepsza na Pucharze Świata w kolarstwie (Emmen)

Puchar Świata w kolarstwie szosowym odbył się w tym roku w dniach 6-8 lipca 2018 r. w holenderskiej miejscowości Emmen. Ania Harkowska w rewelacyjnym stylu, dając kibicom wiele emocji, wygrała zarówno Jazdę na czas, jak i Wyścig ze Startu Wspólnego.

W Indywidualnej Jeżdzie na Czas na trudnej technicznie trasie ze względu na 16 zakrętów i 4 nawroty Anna Harkowska wykręciła średnią 43.44 km/h wygrywając z drugą brytyjką Crystel Lane o 11 sekund, zaś ze Startu Wspólnego Ania zaryzykowała i skoczyła – zaatakowała już na pierwszej z dziesięciu rund na niewielkim podjeździe odrywając się od peletonu na zaledwie 15 sekund, Ania utrzymywała tę niewielką przewagę przez 4 rundy, po czym jeszcze mocniej nacisnęła na pedały i z rundy na rundę zwiększała przewagę, by na solo podnosząc ręce w geście wygranej wjechać na linię Mety.
Nasz Trener Marian Kowalski do startu w Pucharze Świata przygotowywał również Anię Śliwiak startującą pierwszy raz w życiu w kategorii T2 – rowery trójkołowe oraz drugi raz startującego w Pucharze Świata Sławomira Turonka w kategorii C4. Ania Śliwiak zajęła 5 miejsce na czas oraz 4 te ze startu wspólnego, niestety z dużą stratą do miejsc medalowych, Sławomir Turonek zajął 11 miejsce w jeździe na czas, znacznie poprawiając swój czas i miejsce w tej konkurencji  kolarskiej, zaś ze startu wspólnego uczestniczył w kraksie i skończył w karetce pogotowia, a skręcony staw łokciowy i duże uszkodzenie roweru uniemożliwiły ukończenie wyścigu i walkę o medale.
Serdecznie gratulujemy występu naszym wszystkim zawodnikom, a Sławkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania!
1
2