Trzy medale w trzech postawach! | OKSWiM

Trzy medale w trzech postawach!

W dniach 29.11.2018-02.12.2018 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie pneumatycznym w trzech postawach: klęcząc, leżąc, stojąc.

Nasi reprezentanci jak zwykle bardzo dobrze poradzili sobie w tej trudnej konkurencji. W rywalizacji udział wzięło sześcioro naszych zawodników: Zembrzuska Anita, Barszczewski Eugeniusz, Ruszkiewicz Krzysztof, Kruk Bożena, Staszewski Piotr, Orzechowska Katarzyna. Aż troje z nich stanęło na wysokości zadania zdobywając miejsca na podium.

Niezastąpiony Krzysiu Ruszkiewicz zajął najlepsze, bo pierwsze miejsce i obronił tytuł Mistrza Polski w tej konkurencji. W kategorii mężczyzn nie zawiódł również nasz Gieniu Barszczewski, który przywiózł brązowy medal.

Katarzynie Orzechowskiej udało się natomiast powtórzyć swoje sukcesy z ubiegłego roku. Zajęła ona świetne drugie miejsce w kategorii B1. Piotr Staszewski mimo, że tym razem nie zdobył medalu, to i tak osiągnął bardzo dobry wynik. Uzyskał on piąte miejsce w swojej kategorii.

Konkurencja kobiet pokazała naprawdę wysoki poziom. Niektóre wyniki przewyższały nawet wyniki osiągnięte przez mężczyzn. Świadczyć to może, że stwierdzenie- kobiety to słaba płeć, nie jest do końca prawdziwe. Niestety naszym dziewczynom nie udało się przywieść żadnego krążka, ale i tak pokazały bardzo dobry poziom, przy tak wymagającej konkurencji.