Zawody strzeleckie w 3 postawach za nami. | OKSWiM

Zawody strzeleckie w 3 postawach za nami.

W ostatni weekend odbył się kolejny z cyklu Ogólnopolski Turniej w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w Trzech Postawach. Udział wzięło wiele zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Mordercza konkurencja wymagała bardzo dużej koncentracji, umiejętności i kosztowała dużo wysiłku nawet doświadczonych zawodników. W kategorii Kobiet, 3×20 (strzałów) po kolei w postawach klęcząc, leżąc, stojąc w przepisowym czasie dwóch godzin podium zajęły:
I miejsce, reprezentantka klubu MORENA IŁAWA – Klaudia Żelazowska z wynikiem 627,3 pkt.
II miejsce zawodniczka klubu SUDETY KŁODZKO Maria Ciupińska z 619,6 punktami.
Na III miejscu uplasowała się zawodniczka naszego Klubu OKS „Warmia i Mazury”, Bożena Kruk, która ze stratą 0,1 pkt do II miejsca, wywalczyła brąz.

W konkurencji mężczyzn, 3×40 strzałów w regulaminowym czasie, trzy godziny piętnaście minut, rywalizacja była mordercza.
Ostatecznie podium zdobyli:
I miejsce reprezentant OKS „Warmia i Mazury”- Krzysztof Ruszkiewicz z wynikiem 1253,3 pkt.
II miejsce wystrzelał zawodnik PIONEK BIELSKO-BIAŁA – Jerzy Załomski – 1250,7 pkt.
III miejsce wystrzelał drugi z reprezentantów OKS „Warmia i Mazury” – Eugeniusz Barszczewski z wynikiem 1235,6 pkt.

Dwóch zawodników Krzysztof Ruszkiewicz i Jerzy Załomski strzelało na nowym systemie celowniczym Viass Pro.

Zawodnikom, zmęczenie rekompensowała piękna pogoda i piękny klimat okolic strzelnicy.

Wszystkim strzelcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych turniejach.