Trzy medale naszych brydżystów! | OKSWiM

Trzy medale naszych brydżystów!

Niewidomi i słabowidzącymi brydżyści w dniach 11-16 listopada 2019 r. gościli nad polskim morzem we Władysławowie, aby rozegrać tam Mistrzostwa Polski w Mikstach i Impach. Nasz Klub reprezentowała Basia Pietruszka oraz czterech panów: Jurek Czeszewski, Zbigniew Kozakiewicz, Zdzisiu Ratajczak i Tomek Stopierzyński.

Rywalizację rozpoczęto od rozgrywek w parach damsko-męskich. W nich najlepiej poradził sobie Tomek Stopierzyński w parze z Barbarą Swatkowską z klubu ELCROSS Elbląg, którzy wygrali dwie z czterech rozegranych sesji i zdobyli złoto. Tuż za podium – na czwartym miejscu – uplasował się Jurek Czeszewski w parze z Iwoną Wierzbicką (również ELCROSS Elbląg), którym do medalu zabrakło bardzo niewiele. 6 miejsce zajęli Zdzisiu Ratajczak z Haliną Budziak z Przemyśla, a 7 miejsce zajęła nasza klubowa para Barbara Pietruszka-Zbigniew Kozakiewicz. W tej rywalizacji wystartowało 16 par, a nasi wszyscy reprezentanci uplasowali się w pierwszej 7 – wielkie brawa!

Drugą imprezą były Mistrzostwa Polski na IMPY, w której nasi klubowicze wywalczyli dwa medale. Drugie miejsce zajęli Jurek Czeszewski z Tomkiem Stopierzyńskim (zwycięstwo w ostatniej sesji), a trzecie Zbyszek Kozakiewicz ze Zdzisiem Ratajczakiem. Lepsza okazała się tylko para z Bydgoszczy Adam Klemenk-Dominik Sobkowiak. Nasza jedyna zawodniczka Basia Pietruszka w parze z Haliną Budziak zajęła 8 miejsce.

Nasi brydżyści po raz kolejny potwierdzili, że należą do ścisłej krajowej czołówki, co potwierdzili trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym – serdeczne gratulacje!