Osiągnięcia | OKSWiM

Osiągnięcia

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2019 ROK


Torowe Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Apeldoorn,
Holandia 14-17.03.2019r.)

Wyścig na dochodzenie (3000m):

Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal

 

 



Medale Mistrzostw Polski 2019r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling
Brydż sportowy
Kajakarstwo
Kręgle klasyczne
Kolarstwo
Lekkoatletyka
Szachy
Strzelectwo laserowe
Strzelectwo pneumatyczne
Warcaby
Showdown
RAZEM
Medale Mistrzostw Świata, Europy i Igrzyska Paraolimpijskie 2019r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling
Szachy
Kolarstwo tandemowe 1  1
Kręgle klasyczne
Strzelectwo
RAZEM 0 1 0 1

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2018 ROK


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kręglach Klasycznych (Tomaszów Mazowiecki 20.-21.04.2018r.)

Kontrymowicz Mieczysław  / Złoty medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu
(Łódź 28.04.2018r.)

Stopierzyński Stanisław / Kat B2 / Złoty medal

Kontrymowicz Mieczysław / Kat B2 / Srebrny medal

Sarnacka Zofia / Kat.B3 / Srebrny medal

Pazurkiewicz Jolanta / Kat.B3 / Brązowy medal

Czyż Dominik / Kat.B3 / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Ustka 03-06.05.2018r.)

Kobiety-pistolet:

Dołowy Barbara  / Złoty medal

Kobiety-karabin:

Orzechowska Katarzyna  / Srebrny medal

Kobiety-dwubój:

Dołowy Barbara  / Srebrny medal

 

Mężczyźni-karabin:

Ruszkiewicz Krzysztof  / Srebrny medal

Staszewski Piotr  / Brązowy medal

Mężczyźni-dwubój:

Staszewski Piotr  / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 5km
(Łapy 28.04.2018r.)

Żemajko Zdzisław / Brązowy medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
(Ustka 10-13.05.2018r.)

Stopierzyński Tomasz/ Srebrny medal


Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w Kręgle Klasyczne
(Tirgu-Mures – Rumunia, 01-08.06.2018 r.)

Mixty B2:
Mieczysław Kontrymowicz wraz z Rogacką Jadwigą Złoty medal

Indywidualnie:
Mieczysław Kontrymowicz / Brązowy medal

Indywidualnie (single):
Mieczysław Kontrymowicz Brązowy medal

Drużynowo:
Mieczysław Kontrymowicz wraz z Koziej Zdzisław, Polkowski Szczepan, Fortkowski Stanisław, Kanikuła Grzegorz i Sordyl Albert Srebrny medal


Szosowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Kozie Głowy 10.06.2018r.)

Mężczyźni- start wspólny:

Kołodziejczuk Piotr, Kowalkowski Paweł/ Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch postawach: stojąc, leżąc (Wrocław 14-17.06.2018r.)

Indywidualnie stojąc:

Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Indywidualnie leżąc:

Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Orzechowska Katarzyna / Złoty medal, kat. B1

Staszewski Piotr / Srebrny medal, kat. B1


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
(Ustka 30.06.-06.07.2018r.)

Drużyna w składzie:
Czeszewski Jerzy, Kozakiewicz Zbigniew, Ratajczak Zdzisław, Suder Ryszard, Stopierzyński Tomasz / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym par na MAKSY
(Ustka 30.06.-06.07.2018r.)

Stopierzyński Tomasz, Czeszewski Jerzy / Złoty medal

Ratajczak Zdzisław z Fronczak Andrzej / Srebrny medal


Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Mariago, Włochy 02-06.08.2018r.)

Jazda indywidualna na czas:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Brązowy medal


VIII Drużynowe Mistrzostwa Świata Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Sofia-Bułgaria, 20-31.07.2018r.)

Drużynowo:
Suder Ryszard, (w drużynie wystartowali też: Tazbir Marcin, Czajkowski Adam, Dukaczewski Piotr, Stachańczyk Jacek) Srebrny medal


Otwarte Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu
(Pardubice-Czechy, 06-09.08.2018 r.)

Konkurencja Trójek:
Mieczysław Kontrymowicz, Stanisław Stopierzyński i Zdzisław Koziej Złoty medal

Indywidualnie (all event):

Mieczysław Kontrymowicz Złoty medal

Stanisław Stopierzyński Brązowy medal

Konkurencja dwójek:

Mieczysław Kontrymowicz, Stanisław Stopierzyński Srebrny medal

Indywidualnie (single):
Mieczysław Kontrymowicz Brązowy medal


X Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych (Wieprz-Rzyki-Nidek 24.-26.08.2018r.)

Mężczyźni kat C4 – start wspólny:

Turonek Sławomir/ Złoty medal

Kobiety kat. C5 – start wspólny:

Harkowska Anna/ Złoty medal

Mężczyźni kat C4 – jazda indywidualna na czas:

Turonek Sławomir/ Złoty medal

Kobiety kat. C5 – jazda indywidualna na czas:

Harkowska Anna/ Złoty medal


Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Podgórzyn – Sosnówka 16.09.2018r.)

Mężczyźni- start wspólny:

Kołodziejczuk Piotr, Wojtal Marcin/ Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Ustka 27-30.09.2018r.)

Drużyna kobiet-pistolet:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Złoty medal

Drużyna kobiet-karabin:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Srebrny medal

Drużyna kobiet-dwubój:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Złoty medal

 

Drużyna mężczyzn-karabin:

Dołowy Jerzy, Kubicki Benedykt, Staszewski Piotr  / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Mixtach w Dwóch postawach: stojąc, leżąc (Białystok 04-07.09.2018 r.)

 

Postawa leżąc:

Orzechowska Katarzyna i Staszewski Piotr / Złoty medal

Kruk Bożena i Miś Piotr / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 10km
(Bydgoszcz 29.09.2018r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Maratonie
(Poznań 14.10.2018r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Pneumatycznym (postawa stojąc, leżąc) (Białystok 18-21.10.2018 r.)

Drużyna mężczyzn postawa stojąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Staszewski Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal

Drużyna Kobiet postawa stojąc KPN-40:
Ruszkiewicz Izabela, Kruk Bożena, Orzechowska Katarzyna / Brązowy medal

Drużyna mężczyzn postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Staszewski Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal

Drużyna Kobiet postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Izabela, Kruk Bożena, Orzechowska Katarzyna / Brązowy medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w showdown (Ustka 19-21.10.2018r.)

Drużynowo:
Parobczak Mariola, Pożarycka Joanna, Sobczak Tadeusz, Ejzenberg Paweł, Zdunkiewicz Łukasz Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym par MIKSTY
(Ustka 12-15.11.2018r.)

Stopierzyński Tomasz z Swatkowska Barbara / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Wągrowiec 08-18.11.2018r.)

Drużyna w składzie:
Malcer Joanna, Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz,
Chojnowski Marcin  
/ Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym par IMPY
(Ustka 15-18.11.2018r.)

Ratajczak Zdzisław z Fronczak Andrzej / Złoty medal

Czeszewski Jerzy, Stopierzyński Tomasz / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w konkurencji trzech postaw (Bydgoszcz 29.11.-02.12.2018r.)

Kategoria mężczyzn:

Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Barszczewski Eugeniusz / Brązowy medal

Kategoria B1:
Orzechowska Katarzyna / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biegach na dystansie 15km
(Płock 01.12.2018r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Par w Bowlingu
(Rzeszów 30.11.-.01.12.2018r.)

Kategoria B2+B2

Kontrymowicz Mieczysław/Stopierzyński Stanisław / Złoty medal

 



Medale Mistrzostw Polski 2018r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling  2  2  2  6
Brydż sportowy  3  3 1 7
Kajakarstwo
Kręgle klasyczne  1  0  0  1
Kolarstwo  5  1 6
Lekkoatletyka  3  1  4
Szachy 1 1
Strzelectwo laserowe  3  4  3  10
Strzelectwo pneumatyczne 7  2 4 13
Warcaby
Showdown  1  1
RAZEM 24 13 12 49
Medale Mistrzostw Świata, Europy i Igrzyska Paraolimpijskie 2018r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling  2  1  2  5
Szachy  1  1
Kolarstwo tandemowe  1  1
Kręgle klasyczne  1 1 2  4
Strzelectwo
RAZEM 3 3 5 11

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2017 ROK


Torowe Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Los Angeles,
USA 03-05.03.2017r.)

Wyścig Scratch / Scratch Race:

Harkowska Anna / Kat. C5 / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach (Wągrowiec 03.-14.03.2017r.)

Chojnowski Marcin  / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 5km
(Łapy 29.04.2017r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch postawach: stojąc, leżąc oraz mikstach (Wrocław 23-25.06.2017r.)

Indywidualnie stojąc:

Staszewski Piotr / Złoty medal, kat. B1

Ruszkiewicz Krzysztof / Srebrny medal

Barszczewski Eugeniusz / Brązowy medal

Mikst stojąc:
Ruszkiewicz Izabela, Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Indywidualnie leżąc:
Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Staszewski Piotr / Złoty medal, kat. B1

Orzechowska Katarzyna / Brązowy medal, kat. B1

Mikst leżąc:
Ruszkiewicz Izabela, Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Orzechowska Katarzyna, Staszewski Piotr / Brązowy medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu
(Łódź 30.06.-01.07.2017r.)

Kontrymowicz Mieczysław / Kat B2 / Złoty medal

Stopierzyński Stanisław / Kat B2 / Srebrny medal

Sarnacka Zofia / Kat.B3 / Srebrny medal

Pazurkiewicz Jolanta / Kat.B3 / Brązowy medal

Dybiński Cezary / Kat.B3 / Złoty medal

Czyż Dominik / Kat.B3 / Brązowy medal


 

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kajakarstwie (Iława 12-13.08.2017r.)

Mężczyźni K2 1000m:
Tomaś Stanisław, Mikulski Marek / Złoty medal

Mężczyźni K2 500m:

Tomaś Stanisław, Mikulski Marek / Srebrny medal


 

Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Duszniki Zdrój 13.08.2017r.)

Mężczyźni- jazda na czas:

Kołodziejczuk Piotr, Wojtal Marcin/ Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w półmaratonie
(Łowicz 17.08.2017r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


 

Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Podgórzyn 26-27.08.2017r.)

Kobiety- wyścig ze startu wspólnego:
Pekar Marta, Przeworska Magdalena / Brązowy medal

Mężczyźni- wyścig ze startu wspólnego:

Kołodziejczuk Piotr, Głowacki Roger/ Złoty medal


Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Pietermaritzburg, RPA 31.08.-03.09.2017r.)

Jazda indywidualna na czas:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Ustka 01-04.09.2017r.)

Drużyna kobiet-pistolet:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Srebrny medal

Drużyna kobiet-karabin:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Brązowy medal

Drużyna kobiet-dwubój:

Dołowy Barbara, Orzechowska Katarzyna, Kruk Bożena  / Brązowy medal

Drużyna mężczyzn-pistolet:

Dołowy Jerzy, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Brązowy medal

Drużyna mężczyzn-karabin:

Dołowy Jerzy, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Srebrny medal

Drużyna mężczyzn-dwubój:

Dołowy Jerzy, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 10km
(Bydgoszcz 07.10.2017r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
(Suwałki 01-04.10.2017r.)

Drużyna w składzie:
Kozakiewicz Zbigniew, Olejnik Bernard, Ratajczak Zdzisław, Żukowski Adam / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym par na MAKSY
(Suwałki 05-06.10.2017r.)

Ratajczak Zdzisław z Fronczak Andrzej / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w konkurencji trzech postaw (Bydgoszcz 20-23.10.2017r.)

Kategoria mężczyzn:

Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Barszczewski Eugeniusz / Srebrny medal

Kategoria B1:
Staszewski Piotr/ Złoty medal

Orzechowska Katarzyna/ Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Wągrowiec 13-23.10.2017r.)

Drużyna w składzie:
Malcer Joanna, Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz,
Chojnowski Marcin, Migala Andrzej  
/ Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w showdown (Ustka 20-23.10.2017r.)

Drużynowo:
Parobczak Mariola, Pożarycka Joanna, Sobczak Tadeusz, Ejzenberg Paweł Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Ustka 10-12.11.2017r.)

Kobiety-pistolet:

Orzechowska Katarzyna  / Srebrny medal

Kobiety-dwubój:

Orzechowska Katarzyna  / Srebrny medal

Mężczyźni-pistolet:

Ruszkiewicz Krzysztof  / Złoty medal

Mężczyźni-karabin:

Staszewski Piotr  / Złoty medal

Ruszkiewicz Krzysztof  / Srebrny medal

Mężczyźni-dwubój:

Ruszkiewicz Krzysztof  / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym par IMPY
(Ustka 16-19.11.2017r.)

Czeszewski Jerzy z Marszałek Jerzy / Złoty medal

Ratajczak Zdzisław z Fronczak Andrzej / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 15km
(Bełchatow 19.11.2017r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących kobiet w Szachach (Wągrowiec 23.11.-03.12.2017r.)

Malcer Joanna  / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Showdown (Bydgoszcz 01-03.12.2017r.)

Pożarycka Joanna / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Pneumatycznym (postawa stojąc, leżąc) (Białystok 30.11.-02.12.2017 r.)

Drużyna mężczyzn postawa stojąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Staszewski Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal

Drużyna Kobiet postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Izabela, Kruk Bożena, Orzechowska Katarzyna / Srebrny medal

Drużyna mężczyzn postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Staszewski Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal


 



Medale Mistrzostw Polski 2017r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling  2  2  2  6
Brydż sportowy  3  1 4
Kajakarstwo  1  1  2
Kręgle klasyczne
Kolarstwo tandemowe 1  2  3
Lekkoatletyka 4 4
Szachy  1  1  1 3
Strzelectwo 12 9 7  28
Warcaby
Showdown  1 1  2
Trójbój
RAZEM 24 15 13 52
Medale Mistrzostw Świata, Europy i Igrzyska Paraolimpijskie 2017r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling
Szachy
Kolarstwo tandemowe 2 2
Kręgle klasyczne
Strzelectwo
RAZEM 2 2

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2016 ROK


Zimowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Półmaratonie
(Wiązowna 28.02.2016r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Torowe Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Motichiari
Włochy 18-19.03.2016r.)

Wyścig na dochodzenie 3 km / 3km Pursuit
Harkowska Anna / Kat. C5 / Brązowy medal

Wyścig Scratch / Scratch Race:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Złoty medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kręgle Klasyczne
(Gostyń 8-9.04.2016r.)

Kontrymowicz Mieczysław /Kat B2/ Złoty medal,
Sarnacka Zofia /
Kat. B3/ Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 5km
(Łapy 30.04.2016r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym (Lądek Zdrój 06-09.05.2016r.)

Ratajczak Zdzisław / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch postawach: stojąc, leżąc oraz mikstach (Ustka 12-16.05.2016r.)

Indywidualnie stojąc:
Hillar Izabela / Srebrny medal

Ruszkiewicz Krzysztof / Srebrny medal

Mikst stojąc:
Hillar Izabela, Ruszkiewicz Krzysztof / Srebrny medal

Indywidualnie leżąc:
Kruk Bożena / Brązowy medal

Mikst leżąc:
Hillar Izabela, Ruszkiewicz Krzysztof / Złoty medal

Kruk Bożena, Barszczewski Eugeniusz / Srebrny medal


Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w Kręgle Klasyczne
(Koprivnica – Chorwacja, 23-29.05.2016r.)

Drużynowo:
Mieczysław Kontrymowicz wraz z Koziej Z., Polakowski Sz., Wakuliński W., Kanikuła G., Sordyl A, / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
(Bydgoszcz 16-19.06.2016r.)

Drużyna w składzie:
Czeszewski Jerzy, Łożyński Piotr, Suder Ryszard, Ratajczak Zdzisław / Brązowy medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Przemyśl 17-19.06.2016r.)

Drużyna kobiet-pistolet:

Dołowy Barbara, Hillar Izabela, Kruk Bożena  / Złoty medal

Drużyna kobiet-karabin:

Dołowy Barbara, Hillar Izabela, Kruk Bożena  / Złoty medal

Drużyna kobiet-dwubój:

Dołowy Barbara, Hillar Izabela, Kruk Bożena  / Złoty medal

Drużyna mężczyzn-pistolet:

Kontrymowicz Mieczysław, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Srebrny medal

Drużyna mężczyzn-karabin:

Kontrymowicz Mieczysław, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Złoty medal

Drużyna mężczyzn-dwubój:

Kontrymowicz Mieczysław, Miś Piotr, Ruszkiewicz Krzysztof  / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym
(Świdnica 22-24.06.2016r.)

Kobiety-jazda indywidualna na czas:

Duzikowska Anna, Morytko Natalia / Srebrny medal
Stramek Marta, Kmiołek Klaudia / Brązowy medal

Mężczyźni-jazda indywidualna na czas:
Kołodziejczuk Piotr, Dudko Łukasz / Brązowy medal

Kobiety-start wspólny:
Stramek Marta, Kmiołek Klaudia / Srebrny medal

Duzikowska Anna, Morytko Natalia / Brązowy medal

Mężczyźni-jazda indywidualna na czas:
Urbanowicz Piotr, Wojciechowski Paweł / Brązowy medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu
(Łódź 01-02.07.2016r.)

Kontrymowicz Mieczysław / Kat B2 / Złoty medal

Stopierzyński Stanisław / Kat B2 / Srebrny medal

Szymańska Janina / Kat.B2 / Srebrny medal

Sarnacka Zofia / Kat.B3 / Srebrny medal

Huszcza Krzysztof / Kat.B3 / Złoty medal


Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 5 km
(Słupsk 02-03.07.2016r.)

Świerczyński Zbigniew /Kat . T 11/ Brązowy medal,


Drużynowe Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Warszawa, 23.07.-01.08.2016r.)

Drużynowo:
Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz (w drużynie wystartowali też: Tazbir Marcin, Maćkowiak Marek i Czajkowski Adam) / Złoty medal


Torowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym
(Pruszków 27-28.08.2016r.)
Kobiety- sprint:

Duzikowska Anna, Morytko Natalia / Srebrny medal

Stramek Marta, Kmiołek Klaudia / Brązowy medal

Kobiety- 1000m:
Duzikowska Anna, Morytko Natalia / Srebrny medal

Kobiety-3000m:
Duzikowska Anna, Morytko Natalia / Srebrny medal

Mężczyźni- sprint:
Kołodziejczuk Piotr, Sowa Paweł / Brązowy medal


Igrzyska Paraolimpijskie (Rio de Janeiro, Brazylia 14-17.09.2016r.)

Jazda indywidualna na czas:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal

Wyścig ze startu wspólnego:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal


 

Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Podgórzyn 24-25.09.2016r.)

Kobiety- wyścig ze startu wspólnego:
Stramek Marta, Kmiłek Klaudia / Złoty medal

Mężczyźni- wyścig ze startu wspólnego:
Urbanowicz Piotr,  Wojciechowski Dariusz / Złoty medal

Kołodziejczuk Piotr, Wojtal Marcin/ Srebrny medal

Sartanowicz Edward, Chmiel Radosław/ Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym MAXY (Suwałki 28.09.-01.10.2016r.)

Kozakiewicz Zbigniew, Ratajczak Zdzisław  / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Maratonie
(Poznań 09.10.2016r.)

Świerczyński Zbigniew / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w showdown (Ustka 20-23.10.2016r.)

Drużynowo:
Parobczak Mariola, Pożarycka Joanna, Sobczak Tadeusz / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Pneumatycznym (postawa stojąc, leżąc) (Olsztyn-Dadaj 03-07.11.2016r.)

Drużyna Kobiet postawa stojąc KPN-40:
Ruszkiewicz Izabela, Kruk Bożena, Sarnacka Zofia / Srebrny medal

Drużyna mężczyzn postawa stojąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Miś Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal

Drużyna Kobiet postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Izabela, Kruk Bożena, Sarnacka Zofia / Brązowy medal

Drużyna mężczyzn postawa leżąc KPN-60:
Ruszkiewicz Krzysztof, Kontrymowicz Mieczysław, Barszczewski Eugeniusz / Złoty medal


Mistrzostwa Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym
(Olsztyn, 07-13.11.2016r.)

Krzysztof Ruszkiewicz, postawa stojąc KPN 60 / Srebrny medal

Krzysztof Ruszkiewicz, postawa leżąc KPN 60 / Srebrny medal

Krzysztof Ruszkiewicz, konkurencja trzech postaw 3×40 / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Wągrowiec 10-20.11.2016r.)

Drużyna w składzie:
Malcer Joanna, Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz,
Chojnowski Marcin, Migala Andrzej 
/ Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach na Dystansie 15 km
(Bełchatów 20.11.2016r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
MIKSTY (Olsztyn 14-17.11.2016r.)

Pietruszka Barbara, Kozakiewicz Zbigniew / Srebrny medal
Budziak Halina, Ratajczak Zdzisław / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym (IMPY)
(Olsztyn 17-20.11.2016r.)

Kozakiewicz Zbigniew, Ratajczak Zdzisław / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Showdown (Bydgoszcz 01-04.12.2016r.)

Pożarycka Joanna / Brązowy medal

 



Medale Mistrzostw Polski 2016r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling  2  3 5
Brydż sportowy  1  1 4 6
Kajakarstwo
Kręgle klasyczne  1  1  2
Kolarstwo tandemowe  2 6 7 15
Lekkoatletyka 3  1  1 5
Szachy  1  1
Strzelectwo  7 7 2 16
Warcaby
Showdown  1  1  2
Trójbój
RAZEM 17 19 16 52
Medale Mistrzostw Świata, Europy i Igrzyska Paraolimpijskie 2016r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling
Szachy  1  1
Kolarstwo tandemowe  1 2  1  4
Kręgle klasyczne  1  1
Strzelectwo  1  2  3
RAZEM 3 5 1 9

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2015 ROK

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu
(Łódź 12-13.03.2015r.)

Kontrymowicz Mieczysław / Kat B2 / Złoty medal
Pazurkiewicz Jolanta / Kat.B3 / Srebrny medal
Czyż Dominik / Kat.B3 / Złoty medal
Dybiński Cezary / Kat.B3 / Srebrny medal


Torowe Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Apeldoorn
Holandia 28-29.03.2015r.)

Wyścig na dochodzenie 3 km / 3km Pursuit
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal

Wyścig na 10 km-40 okrążeń / Scratch Race 10km-40 laps:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kręgle Klasyczne
(Brzesko 9-12.04.2015r.)

Kontrymowicz Mieczysław /Kat B2/ Złoty medal,
Sarnacka Zofia /
Kat. B3/ Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 5 km
(Łapy 25.04.2015r.)

Świerczyński Zbigniew /Kat . T 11/ Złoty medal,


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch postawach: stojąc, leżąc oraz mikstach (Ustka 15-18.05.2015r.)

Mikst stojąc:
Kruk Bożena, Miś Piotr / Złoty medal
Szymańska Janina, Barszczewski Eugeniusz / Brązowy medal

Indywidualnie leżąc:
Szymańska Janina / Srebrny medal


Mistrzostwa Świata Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu
(Seul, Korea 15-20.05.2015r.)

Drużynowo:
Mieczysław Kontrymowicz wraz z Strzelecki Z., Dudek J., Koziej Z. / Brązowy medal


Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym (Duszniki Zdrój 21-24.05.2015r.)

Czeszewski Jerzy / Złoty medal

Franaszek Krystyna / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Półmaratonie
(Ostrołęka 24.05.2015r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Świata Niewidomych i Słabowidzących w Kręgle Klasyczne
(Rakowice (Słowacja) 24-31.05.2015r.)

Single Event:
Kontrymowicz Mieczysław / Złoty medal

Individual:
Kontrymowicz Mieczysław / Srebrny medal

Para Mixta:
Kontrymowicz Mieczysław wraz z Dudek Jadwigą (Pionek Włocławek) / Brązowy medal

Drużynowo:
Mieczysław Kontrymowicz wraz z Koziej Z., Polskowski Sz., Fortkowski S., Kanikuła G., Sordyl A, / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
(Tuchola 11-14.06.2015r.)

Drużyna w składzie:
Franaszek Krystyna, Czeszewski Jerzy, Suder Ryszard, Ratajczak Zdzisław / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym
(Sobótka-Strzelin 24-26.06.2015r.)

Kobiety-jazda indywidualna na czas:
Stramek Marta, Skalniak Anna / Srebrny medal
Duzikowska Anna, Pakulska Katarzyna / Brązowy medal

Mężczyźni-jazda indywidualna na czas:
Kołodziejczuk Piotr, Kowalkowski Paweł / Brązowy medal

Kobiety-jazda wyścig ze startu wspólnego:
Stramek Marta, Skalniak Anna / Srebrny medal
Duzikowska Anna, Pakulska Katarzyna / Brązowy medal

Mężczyźni-wyścig ze startu wspólnego:
Urbanowicz Piotr, Wojciechowski Dariusz / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach na Dystansie 15 km
(Ciechanów 4.07.2015r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Kobiet w Szachach
(Wągrowiec 28.06-9.07.2015r.)

Malcer Joanna / Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na Dystansie 10 km
(Warszawa 25.07.2015r.)

Świerczyński Zbigniew /Kat . T 11/ Złoty medal,


Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie (Nottwil, Szwajcaria 30.07.2015r.)

Jazda indywidualna na czas:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal

Wyścig ze startu wspólnego:
Harkowska Anna / Kat. C5 / Srebrny medal


 Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach Przełajowych
(Duszniki Zdrój- Zieleniec 8.08.2015r.)

Kobiety-jazda indywidualna na czas:
Duzikowska Anna, Kolbowicz Ewa / Srebrny medal

Mężczyźni-jazda indywidualna na czas:
Kołodziejczuk Piotr, Kowalkowski Paweł  / Srebrny medal
Soćko Piotr, Wyżlic Michał / Brązowy medal


 

Górskie Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym (Soskówka-Borowice 14 16-.08.2015r.)

Kobiety- wyścig ze startu wspólnego:
Stramek Marta, Skalniak Anna / Srebrny medal
Duzikowska Anna, Woronecka Sylwia / Brązowy medal

 

Mężczyźni- wyścig ze startu wspólnego:
Urbanowicz Piotr,  Skarrzyński Piotr / Srebrny medal
Kołodziejczuk Piotr, Głowacki Roger / Brązowy medal


Torowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym
(Pruszków 21-22.08.2015r.)
Kobiety- sprint:
Stramek Marta,  Przeworska Magdalena / Srebrny medal

 

Kobiety- 1000m:
Duzikowska Anna, Woronecka Sylwia / Brązowy medal

Kobiety-3000m:
Stramek Marta,  Przeworska Magdalena / Brązowy medal

Mężczyźni- sprint:
Urbanowicz Piotr, Wojciechowski Dariusz / Brązowy medal

Mężczyźni- 1000m:
Kołodziejczuk Piotr, Ciunel Paweł / Brązowy medal

Mężczyźni- 4000m:
Urbanowicz Piotr, Wojciechowski Dariusz / Brązowy medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Bowling
(Rzeszów 17-19.09.2015r.)

Parami
Szymańska Janina, Kontrymowicz Mieczysław /Kat B2/ Srebrny medal,

Trójkami:
Dołowy Jerzy /Kat. B1/, Kontrymowicz Mieczysław /Kat. B2/,
Dybiński Cezary /Kat. B3/ Brązowy medal

Czwórkami:
Dołowy Jerzy /Kat. B1/, Szymańska Janina /Kat. B2/,
Kontrymowicz Mieczysław /Kat. B2/, 
Dybiński Cezary /Kat. B3/ Brązowy medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym (IMPY)
(Białystok 1-4.10.2015r.)

Kozakiewicz Zbigniew, Ratajczak Zdzisław / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w
Kolarstwie Tandemowym (Lusowo 9-11.10.2015r.)

Drużyna w składzie:
Ciunel Paweł, Stramek Marta,
Kowalkowski Paweł, Kołodziejczuk Piotr / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Maratonie
(Poznań 11.10.2015r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach Przełajowych
(Soczewka 17.10.2015r.)

Świerczyński Zbigniew / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Pneumatycznym (postawa stojąc, leżąc) (Olsztyn-Dadaj 22-25.10.2015r.)

Drużyna Kobiet postawa stojąc KPN-40:
Hillar Izabela, Kruk Bożena, Szymańska Janina / Srebrny medal

Drużyna mężczyzn postawa stojąc KPN-60:
Kontrymowicz Mieczysław, Miś Piotr, Barszczewski Eugeniusz / Brązowy medal

Drużyna Kobiet postawa leżąc KPN-60:
Hillar Izabela, Kruk Bożena, Szymańska Janina / Srebrny medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach
(Wągrowiec 6-14.11.2015r.)

Drużyna w składzie:
Malcer Joanna, Suder Ryszard, Żółtek Tadeusz,
Chojnowski Marcin, Olejnik Bernard 
 / Złoty medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
MIKSTY (Łajs 9-12.11.2015r.)

Ptak Janina, Ratajczak Zdzisław / Złoty medal
Pietruszka Barbara, Kozakiewicz Zbigniew / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Brydżu Sportowym
MAKSY (Łajs 12-15.11.2015r.)

Czeszewski Jerzy, Wiziński Zbigniew / Złoty medal


Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie
Laserowym (Przemyśl 19-22.11.2015r.)

Drużyna kobiet-pistolet:

Dołowy Barbara, Kruk Bożena, Hillar Izabela / Srebrny medal


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Showdown (Wrocław 04-06.12.2015r.)

Parobczak Mariola / Brązowy medal

 

Medale Mistrzostw Polski 2015r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling 2 3 2 7
Brydż sportowy 5 2 7
Kajakarstwo
Kręgle klasyczne 1 1 2
Kolarstwo tandemowe 2 7 11 20
Lekkoatletyka 6 6
Szachy 1 1 2
Strzelectwo 1  4  2  7
Warcaby
Showdown  1  1
Trójbój
RAZEM 18 17 17 52
Medale Mistrzostw Świata, Europy 2015r.
DYSCYPLINA ZŁOTO SREBRO BRĄZ RAZEM
Bowling 1 1
Kolarstwo tandemowe 4 4
Kręgle klasyczne  2 1 1 4
Strzelectwo
RAZEM  2 5  2 9

 

HISTORIA OSIAGNIĘC ZAWODNIKÓW OKS WiM 2009-2016