Kadra | OKSWiM

Kadra

Skalski Wiesław

Skalski Wiesław strzelectwo pneumatyczne i strzelectwo laserowe (sędzia I klasy strzelectwa sportowego)

„Trener” Wiesław był jednym z inicjatorów wprowadzenia strzelectwa jako dyscypliny sportowej w środowisko osób niewidomych i słabowidzących w Polsce. M. in. dzięki jego wysiłkom bardzo szybko zyskało ono ogromną popularność i rozwija się w znakomitym tempie. Warto wspomnieć, że oprócz naszych zawodników trener odpowiada również za Kadrę Narodową Polski w strzelectwie pneumatycznym. Pod jego skrzydłami nasi zawodnicy osiągają znakomite rezultaty m. in. w tamtym roku (tj. 2013) zdobyli 3 złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym.

Mendrzejewski Dariusz

Mendrzejewski Dariusz strzelectwo pneumatyczne i strzelectwo laserowe (sędzia I klasy strzelectwa sportowego)

Darek podobnie jak trener Wiesław jest z nami od samego początku tworzenia sekcji strzelectwa pneumatycznego i laserowego. Odpowiada za szkolenie zarówno naszych zawodników jak i tych z pozostałych klubów podczas zgrupowań kadry i obozów dla osób początkujących. Ponad to sędziuje praktycznie wszystkie najważniejsze zawody rangi Mistrzostw Polski osób niewidomych i słabowidzących.

Brzozowski Adam

Brzozowski Adam kolarstwo tandemowe (instruktor kolarstwa I klasy PZK)

Pan Adam pracuje z naszymi kolarzami praktycznie od początków istnienia Klubu. To on wychował jednych z najwybitniejszych naszych zawodników Krzysztofa Kosikowskiego i Artura Korca, którzy na Paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 r. zdobyli brązowy medal, natomiast w roku 2012 r. na Paraolimpiadzie w Londynie wywalczyli srebrny medal. Obecnie prowadzi intensywne wysiłki nad rozwojem kobiecego kolarstwa tandemowego w naszym Klubie.

Brodowski Jerzy

Brodowski Jerzy człowiek od wszystkiego

Jurecki jest naszym kierowcą, mechanikiem rowerowym, asystentem zawodników i trenerów, zaangażowany przy obsłudze zawodów sportowych jak i przy treningach. Zawsze gotowy żeby pomóc i ochrzanić kiedy trzeba. W głównej mierze pracuje z kolarzami tandemowymi, rekrutuje zawodników, wstępnie szkoli, jest ich mechanikiem i opiekunem. Jeździ na zgrupowania i wyścigi. Jednak sukcesy osiągnął również jako asystent zawodników strzelectwa pneumatycznego. Prywatnie jego pasją jest zabawa „LEGO” z synem.

Kierznowski Roman

Kierznowski Roman brydż sportowy (instruktor - Arcymistrz Międzynarodowy)

Pan Roman szkoli naszych zawodników, którzy są jednymi z najlepszych w naszym kraju. Sam jest utytułowanym zawodnikiem, który w 1997 na Mistrzostwach Europy par w Hadze zajął wraz z Krzysztofem Łukaszewiczem 1 miejsce. Obecnie w głównej mierze przekazuje wiedzę młodszym zawodnikom.

Bauer Witold

Bauer Witold bowling (instruktor I stopnia ETBF)

Witek posiada międzynarodowe certyfikaty instruktora I i II stopnia bowlingu. Współpracuje z nami od stosunkowo niedawna i zajmuje się zawodnikami, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Ponad to jest organizatorem turniejów jak i sędzią podczas zawodów ogólnopolskich organizowanych przez nasz Klub.

Jasko Małgorzata

Jasko Małgorzata pływanie (instruktor AWF)

Pani Małgosia prowadzi z członkami naszego Klubu zajęcia bardziej rehabilitacyjne niż sportowe. Dba o kondycję, sylwetkę i ogólną sprawność ruchową. Jednakże wiele osób, zarówno starsi jak i najmłodsi, dzięki jej wysiłkom nauczyło się także niełatwej sztuki pływania.

Suder Ryszard

Suder Ryszard szachy (instruktor PZSzach)

Pan Ryszard jest nadal aktywnym zawodnikiem, członkiem Kadry Polski Niewidomych i Słabowidzących, z którą na odbywających się w Hiszpanii (Saragossa) w 2013 roku Drużynowych Mistrzostw Świata Niewidomych i Słabowidzących w szachach wywalczył srebrny medal. Jeśli chodzi o zadania instruktorskie pan Ryszard szkoli głównie naszych juniorów. Jego podopieczni Iwancio Łukasz i Renkowski Piotr byli jednymi z czołowych juniorów w Polsce jak również brali udział w Mistrzostwach Świata i Europy zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Miętkiewicz Kamil

Miętkiewicz Kamil pracownik biura

Kamil jest w Klubie już od 8 lat. Wykonuje bardzo odpowiedzialną, a niedostrzegalną pracę gdyż odpowiada w Klubie za wszelkie sprawy związane z ZUS, oraz Urzędem Skarbowym, z czego wywiązuje się znakomicie. Ponad to Kamil zbiera zgłoszenia naszych zawodników, a następnie wysyła ich na zawody w najdalsze zakątki naszego kraju. Skrupulatnie notuje ich wyniki i prowadzi statystykę zdobytych przez nich medali. Obecny na wszelkich organizowanych przez Klub imprezach w roli „obsługi technicznej”. Zawsze pomocny i uśmiechnięty, oprócz rzadkich przypadków kiedy „ma teraz pilne” 🙂

Harkowski Krzysztof

Harkowski Krzysztof pracownik biura

Jest naszym pracownikiem od 5 lat, natomiast jako członek związany z Klubem od samych jego początków. W przeszłości nieźle zapowiadający się szachista, jednak odstawił na bok karierę sportową. W Klubie w głównej mierze odpowiedzialny za pisanie, realizowanie i rozliczanie wszelkich projektów. Nieustannie, wspólnie z prezesem, kombinują skąd pozyskać pieniążki na działalność Klubu. Oprócz tego wspólnie z Kamilem zajmują się w Klubie dosłownie wszystkim.