DMP – Zacięta walka o medale | OKSWiM

DMP – Zacięta walka o medale

20141024_123537

Na zakończonych w ostatnią niedzielę (26.10.2014 r.) Drużynowych Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym, które odbyły się w Dadaju nasze drużyny po zaciętym boju wywalczyły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w postawie stojąc, a do południa startowali mężczyźni. Już od samego początku na czoło wysunęła się drużyna PIONKA Bielsko-Biała, drugie miejsce zajmowali zawodnicy ZRYWU Słupsk, a trzecie OKS „Warmia i Mazury” (w składzie: Barszczewski Eugeniusz, Kontrymowicz Mieczysław, Miś Piotr). Nasi zawodnicy ruszyli w pogoń za złotym medalem, m. in. doskonały wynik na ostatniej zmianie uzyskał, pobijając swój rekord życiowy, Piotr Miś (609,9 co było drugim najlepszym wynikiem mistrzostw). Mimo znakomitej postawy nasi reprezentanci zdołali wyrwać „jedynie” srebrny medal, pola ustępując jedynie drużynie z Bielsko-Białej.

Po południu startowały kobiety, wśród których rywalizacja o złoty medal toczyła się pomiędzy naszą drużyną (w składzie Kruk Bożena, Sarnacka Zofia, Szymańska Janina), a zespołem MORENY Iława. Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniego strzału trzeciej zmiany. Mimo doskonałego wyniku wszystkich naszych pań, złoto m. In. dzięki fenomenalnej Wioletcie Zarzeckiej, wywalczyła drużyna z Iławy, a naszej drużynie przypadło srebro. Warto podkreślić że różnica pomiędzy obiema drużynami wyniosła zaledwie 0,1 punktu!

Drugie dzień to rywalizacja w postawie stojąc. Również tym razem zawody rozpoczynali panowie i tak samo jak dnia poprzedniego o medale rywalizowały drużyny z Olsztyna, Bielsko-Białej i Słupska. Nasi reprezentanci musieli „gonić medal” od samego początku, gdyż po pierwszej zmianie zajmowali dopiero 6 miejsce. Także i tego dnia znakomitą postawą wykazał się Miś Piotr (także tym razem poprawił swój rekord życiowy) i to w głównej mierze dzięki niemu, naszej drużynie udało się wywalczyć brązowy medal. Złoto bardzo wyraźnie zdobyła drużyna ZRYWU Słupsk, natomiast srebro wywalczyli zawodnicy PIONKA Bielsko-Biała.

Po południe nasze panie stoczyły kolejny ciężki bój o medal. I tym razem różnice pomiędzy najlepszymi drużynami były minimalne, a losy medali ważyły się do ostatniego strzału. Gdyby konkurencja obejmowała jeden strzał więcej lub mniej podział pierwszych trzech miejsc mógłby być zupełnie inny. Ostatecznie to panie ze Słupska poszły w ślad swoich kolegów i zdobyły złoto. Drugie miejsce wywalczyła drużyna MORENY Iława, a nasze panie zdobyły brąz (do pierwszego miejsca straciły zaledwie 3 punkty).